Důlní stroje

Společnost Zeppelin CZ rozšířila svou nabídku také o specializovanou techniku Cat®pro dobývání uhlí. Převzetím části společnosti Caterpillar Global Mining Czech Republic, a.s. (dříve také Bucyrus) nabízí od prosince 2013 svým zákazníkům prodej strojů a zařízení Cat® pro dobývání uhlí, opravárenskou činnost, servisní služby, prodej náhradních dílu a technickou podporu pro tyto stroje.

Nabízí rovněž dodávky, instalace a opravy, včetně dodávání náhradních dílů pro odstředivky typu SVS 1100 x 3000 dodané do koncernu OKD a umístěné na úpravnách uhlí na základě zplnomocnění výrobce - firmou Andritz Separation, GmbH, Köln, Německo.

 

   

   

Historie Důlní divize

Historie divize Důlní stroje Zeppelin CZ v Ostravě-Radvanicích sahá do roku 1952, kdy zde bylo založeno opravárenské a servisní pracoviště pro doly skupiny OKD. Od roku 1996 působila jako společnost OKD, BASTRO, a.s., v roce 2008 byla převzata společností Bucyrus, v roce 2011 došlo k akvizici firmou Caterpillar (v roce 2012 název změněn na Caterpillar Global Mining Czech Republic, a.s.) a v prosinci roku 2013 byla opravárenská a servisní část Caterpillar Global Mining Czech Republic, a.s. převzata firmou Phoenix-Zeppelin, spol. s r.o. (nyní Zeppelin CZ s.r.o.).

Certifikace

Naše společnost je certifikována dle ČSN EN ISO 9001:2016 a ČSN EN ISO 3834-2:2006

 

druhé body