Kontaktujte nás

Caterpillar

Firma Caterpillar vznikla roku 1925 spojením dvou továren pánů Besta a Holta pod jménem Caterpillar Tractor Co. Podnik vyráběl motorové pásové traktory a prvním prezidentem se stal C. L. Best. Pásové traktory a dozery se osvědčily také během světových válek a staly se i prapůvodci tanků. V dobách krize 30. let přišel Caterpillar s dieselovým pohonem, který šetřil náklady na palivo a byl tedy přesně tím, co si zákazníci žádali.

V roce 1950 Caterpillar založil sesterskou společnost ve Velké Británii a začal tak svou mezinárodní expanzi. Další země následovaly v rychlém sledu – roku 1954 vstoupil Caterpillar na brazilský trh, v roce 1955 rozšířil své působení do Austrálie.

Roku 1956 prodal původní továrnu ve Velké Británii a založil novou v Glasgow ve Skotsku. V tom samém roce založila značka Caterpillar svou kanadskou společnost. Také měnila a rozšiřovala výrobní řadu. Rok 1959 byl průlomový – Caterpillar představil první kolový nakladač s označením Cat 944. V roce 1963 pak k němu přibyly Cat 988 a Cat 966. V roce 1962 rozšířil Caterpillar výrobu o dampr Cat 769 s nosností 35 tun.


Caterpillar si dodnes uchovává vedoucí pozici a nabízí špičkové výrobky i služby, což je v prostředí sílící konkurence a přirozeně cyklického vývoje světových ekonomik úctyhodný výkon. Prostřednictvím rozsáhlé sítě dealerů pronikla značka Caterpillar prakticky do celého světa a během necelého století se stala skutečně globální značkou.