Kontaktujte nás

Cat TATRA Roadshow 2017 lámala rekordy

Do pískoven přilákala více než 1200 hostů

Modletice, 5. června 2017

Stavební i těžební stroje Cat®, nivelační a měřičské technologie TRIMBLE od společnosti SITECH CZ nebo nákladní vozy TATRA – to vše bylo k vidění na letošní Cat TATRA Roadshow 2017. Společná předváděcí akce firem Zeppelin CZ, SITECH CZ a TATRA TRUCKS přilákala do pískoven v Poddunajských Biskupcích (Slovensko, 11. května), v Hrušovanech u Brna (18. – 19. 5.) a ve stře-dočeských Ledčicích (25. – 26. 5.) více než 1200 pozvaných hostů.

Kromě tematicky oddělených stanovišť si mohli návštěvníci prohlédnout i závodní dakarský speciál týmu TATRA BUGGYRA RACING, historický dozer Caterpillar nebo veteránské „tatrovky“ z přelomu padesátých a šedesátých let. Součástí roadshow v Hrušovanech a Ledčicích byly oblíbené dovednostní soutěže pro členy Klubu posádek Cat, které byly na programu vždy v sobotu.

Technologie udávají směr…
Koncept letošní akce počítal s možností vyzkoušet si stroje s instalovanými technologiemi přímo v praxi. Za tímto účelem čekalo návštěvníky v areálu pět tematických stanovišť, na kterých je proškolení odborníci seznámili s ekonomickými výhodami jednotlivých řešení. Smyslem bylo ukázat, jakým směrem se bude v následujících letech ubírat vývoj v oblasti stavebních a těžebních strojů. „Nivelační, kontrolní nebo měřič-ské systémy na strojích Cat, jsou-li správně využívány, zvyšují produktivitu na stavbě a přinášejí jejich maji-teli vyšší zisk. Na této akci jsme chtěli lidem z branže na konkrétních případech ukázat, jak snadno se tyto technologie obsluhují a jak rychlé výsledky přinášejí,“ prozradil produktový manažer pro velké stroje Cat, Jiří Petr ze společnosti Zeppelin CZ. Podrobnější informace k jednotlivým stanovištím přinášíme zde:

STANOVIŠTĚ 1
Přehled 2D i 3D nivelačních systémů od společnosti SITECH CZ. Od těch nejjednodušších až po ty pokro-čilé. Technologie byly prezentovány na těchto strojích:

  • minirýpadlo Cat® 300.5E s laserovou nivelací
  • smykem řízený nakladač Cat® 246C s radlicí typu VPAT
  • pásové rýpadlo Cat® 330F LN
  • kolové rýpadlo Cat® M315F s naklápěcí lopatou (Rototilt) 

STANOVIŠTĚ 2
Ukázka přípravy digitálního modelu terénu a jeho nahrání do řídicí jednotky stroje. Modelovými stroji byly dva smykem řízené nakladače Cat® 246D (2x), vybavené radlicí a grejdrem.

STANOVIŠTĚ 3
Integrované technologie od výrobce. Stroje jako sehraný tým. Sdílení dat mezi stroji.
Jak funguje „real-time“ komunikace mezi jednotlivými stroji na staveništi bylo předvedeno na dvojici válců Cat® CS44. Dalším modelovým strojem pro integrované technologie byl pásový dozer Cat® D6N XL s integrovanou 3D nivelací, rozrývačem a radlicí typu VPAT.

STANOVIŠTĚ 4
Propojená stavba jako trend budoucnosti. Přenos dat mezi stroji na stavbě a projekční kanceláří. Jednoduché úpravy projektů. Významná úspora času a peněz. 
Prezentace se odehrávala pomocí dvou obrazovek, na kterých byly simulovány různé modelové situace. Návštěvníci si mohli pomocí joysticku v pohodlí stanu sami zkusit ovládat svůj virtuální stroj, přičemž na monitorech viděli jak pohled zvenku, tak z kabiny stroje. Před stanem byl dále vystaven speciální dron pro snímkování průběhu stavby.

STANOVIŠTĚ 5
Jak materiál co nejefektivněji přepravit v terénu i na silnici? Odpověď dala nová nákladní vozidla TATRA PHOENIX Euro 6. K dynamickým prezentacím a zkušebním jízdám byly k dispozici jednostranné či třístranné sklápěče v provedení 6x6 a 8x8. Kromě těchto vozidel byl k vidění i nákladní automobil TATRA PHOENIX Euro 6 v limitované edici PRÄSIDENT, kterého se plánuje vyrobit pouze 120 kusů. 

Stroje Cat v permanenci 
Kromě výše zmíněných stanovišť si mohli hosté prohlédnout a vyzkoušet řadu dalších strojů Cat. Magnetem byly dvě novinky v produktovém portfoliu Zeppelin CZ – kolové rýpadlo Cat® M318F a kolový nakladač Cat® 966M XE. Z další vystavené techniky stojí za zmínku zástupce populárních rýpadlo-nakladačů Cat® 432F2, kolový nakladač Cat® 930M nebo minirýpadlo Cat® 308D CR SB. O „provozu“ u strojů promluvil Pavel Škopek, předváděcí technik společnosti Zeppelin CZ, který měl na starost koordinaci posádek: „Naše stroje se během roadshow v podstatě nezastavily. Všem předváděcím technikům bych chtěl tímto poděkovat, s jakým nasazením se našim zákazníkům po celou dobu věnovali.“

Kdo si hraje, nezlobí“ aneb soutěže Klubu posádek Cat bavily celé rodiny…
Na své si během Cat TATRA Roadshow přišli i členové zájmového sdružení Klub posádek Cat (dále jen „KPC“), pro které společnost Zeppelin CZ připravila dovednostní soutěže na strojích Cat. Ve třech disciplínách změřilo síly celkem 41 soutěžících z řad členů KPC. Letošní ročník zpestřila nová soutěžní disciplína v hodu balonem do koše pomocí kompaktního kolového nakladače Cat® 906H. Čas v této disciplíně si mohl soutěžící vylepšit hodem do koše z ruky, ke kterému mohl nominovat také někoho ze svých blízkých. Časy z jednotlivých disciplín se sčítaly a vítězové z obou zastávek se automaticky kvalifikovali na mistrovství Evropy v ovládání strojů Cat, které příští rok pořádá Zeppelin Fahrerclub v Německu. Letošními vítězi soutěže KPC se stali Tomáš Fikar (Hrušovany; celkový čas 6:16) a Radim Fucyman (Ledčice; celkový čas: 6:10).

Závěrem
„Rekordní účast a velký zájem o vystavené stroje i technologie svědčí o tom, že sázka na vlastní show pod širým nebem byla správná. Chtěl bych tímto poděkovat našim partnerům, společnosti SITECH CZ a TATRA TRUCKS, že se spolu s námi podíleli na této jedinečné akci, díky které jsme mohli našim zákazníkům v přátelské atmosféře ukázat, co všechno naše stroje umí,“
zhodnotil letošní roadshow generální ředitel společnosti Zeppelin CZ, Stanislav Chládek.   

 

Tisk