Kontaktujte nás

4. května 2017: Cat TATRA Roadshow 2017 startuje v květnu

Po roce je opět tady!

Cat® TATRA Roadshow 2017 startuje v květnu a nabídne ukázky nových technologií, strojů a vozidel značek Cat a TATRA

Modletice, 4. května 2016

Oficiální prodejce stavebních a těžebních strojů Cat® v České republice, společnost Zeppelin CZ s.r.o., ve spolupráci s výrobcem nákladních vozů TATRA, společností TATRA TRUCKS a.s., a dodavatelem měřičských a kontrolních systémů značky TRIMBLE,  společností SITECH CZ, s.r.o., připravily na květen pokračování úspěšné předváděcí akce pod širým nebem.

Pod názvem Cat® TATRA Roadshow (aneb TRAINING DAY 2017) se v pískovnách v Hrušovanech u Brna (18. – 19. 5.) a Ledčicích (25. – 26. 5.) představí divákům to nejlepší ze současného portfolia všech tří firem. Populární „roadshow“ si letos budou moci užít také zákazníci a partneři na Slovensku, kde celá akce 11. května v pískovně v Poddunajských Biskupicích odstartuje.    

Cat® TATRA Roadshow 2017 je koncipována jako přátelské setkání lidí z branže, kteří se na jednom místě, v autentickém prostředí pískoven, budou moci seznámit s produktovými novinkami výrobců, s aktuálními službami i nejmodernějšími technologiemi, které jim mohou pomoci dosáhnout maximální produktivity na stavbě i při práci v lomu. Právě moderní technologie jsou hlavním tématem letošní akce.

Oficiální program Cat® TATRA Roadshow 2017 se odehraje na pěti tematických stanovištích, z nichž na každém bude probíhat prezentace vybraných technologií a strojů. Kromě těchto stano-višť bude k dispozici také speciálně upravená plocha, kde bude možné si v doprovodu kvalifiko-vaného zástupce vyzkoušet přistavené stroje Cat® či vozy TATRA. Zpestřením roadshow bude jízda dakarského speciálu TATRA ze závodního týmu TATRA BUGGYRA RACING, pilotovaného úspěšným závodníkem Martinem Kolomým, nebo ukázka historického vozu TATRA, který připo-mene letošní 120leté výročí tradičního českého výrobce.

Pět tipů, jak dostat ze stroje techniky maximum…


„Udělejte z vašeho stroje tiskárnu na peníze“ – to je podtitul oficiální části programu Cat® TATRA Roadshow 2017. Co přesně je tím myšleno, vysvětluje Stanislav Chládek, generální ředitel společnosti Zeppelin CZ: „S chytrou elektronikou ve strojích Caterpillar získává náš zákazník konku-renční výhodu, protože může svůj stroj provozovat efektivněji a za méně peněz. Na této akci bychom rádi ukázali, jak tyto systémy fungují, jak snadno se ovládají a jakou přidanou hodnotu zákazníkovi přinesou.“  

STANOVIŠTĚ 1
Jaké jsou ekonomické výhody 2D nivelačních systémů ve strojích Cat? S jakou přesností pracují a jak mohou urychlit průběh stavby? Nivelační 2D systémy od spol. SITECH CZ budou prezentovány na těchto strojích:

 •  minirýpadlo Cat® 300.5E, vybavené laserovou nivelací
 •  smykem řízený nakladač Cat® 246C s radlicí typu VPAT
 •  pásové rýpadlo Cat® 330F LN
 •  kolové rýpadlo Cat® M315F s naklápěcí lopatou (Rototilt) 

 STANOVIŠTĚ 2
Jak si jednoduše připravit digitální model terénu a jak jej nahrát do řídicí jednotky stroje Cat®? V čem je toto řešení nedostižné a jaké má výhody v praxi? Odborníci z firmy SITECH CZ a Zeppelin CZ vám tyto otázky zodpoví na druhém stanovišti, přičemž učební „pomůckou“ budou tyto stroje:

 •  smykem řízené nakladače Cat® 246D (2x) s radlicí a grejdrem

STANOVIŠTĚ 3
Nivelační systémy, integrované přímo ve strojích Cat®. Jak fungují a jaké mají výhody? Jak lze pohodlně sdílet data mezi jednotlivými stroji Cat® na staveništi a k čemu je to dobré? V hlavních rolích opět SITECH CZ, Zeppelin CZ a tyto stroje:

 •  pásový dozer Cat® D6N XL s integrovanou 3D nivelací, rozrývačem a radlicí typu VPAT
 •  tahačové válce Cat® CS44 (2x)


STANOVIŠTĚ 4
Jak digitální technologie mění celý obor stavebnictví, nejlépe ilustruje koncept „propojené stavby“.  Stroje Cat jako „organické“ součásti stavby. Přenos dat ze strojů do projekční kanceláře a zpět, a to v reálném čase a s okamžitým dopadem na průběh stavby. Jak tento koncept využít ve svůj prospěch, ukážou odborníci ze SITECH CZ.


STANOVIŠTĚ 5
Jak materiál co nejefektivněji přepravit v terénu i na silnici? Jedinečné řešení představují nová nákladní vozidla TATRA PHOENIX Euro 6, a to díky své prostorné kabině, unikátní tatrovácké koncepci podvozku a hnacímu traktu s komponenty zahraniční provenience. K dynamickým pre-zentacím a zkušebním jízdám budou k dispozici jednostranné či třístranné sklápěče v provedení 6x6 a 8x8. Kromě těchto vozidel bude k vidění i nákladní automobil TATRA PHOENIX Euro 6 v limitované edici PRÄSIDENT. Tato edice byla vytvořená u příležitosti výročí 120 let od zahájení výroby automobilů v Kopřivnici a svým exkluzivním provedením interiéru i exteriéru kabiny odka-zuje na dlouhou a úspěšnou historii značky TATRA, na které třetí nejstarší automobilka na světě staví svou budoucnost a už více než století dokazuje, že TATRA vás dostane dál.

 •  nákladní automobil TATRA PHOENIX Euro 6 v provedení třístranný sklápěč 6x6
 •  nákladní automobil TATRA PHOENIX Euro 6 v provedení třístranný sklápěč 8x8
 •  nákladní automobil TATRA PHOENIX Euro 6 v provedení jednostranný sklápěč 8x8

Stroje na zkoušku

Mimo oficiální část programu budou zákazníkům k dispozici jak všechny stroje na stanovištích, tak řada volných strojů. Zákazníci mají možnost si prezentované technologie sami vyzkoušet, nebo individuálně otestovat jakýkoli další vystavený stroj. Každý stroj bude mít svého průvodce ze Zeppelin CZ, který ukáže a vysvětlí jeho přednosti. Mimo oficiální stanoviště bude v pískovnách dostupná tato technika:

 •  kolové rýpadlo Cat® M318F
 •  kolový nakladač Cat® 966M XE
 •  kolový nakladač Cat® 930M
 •  kompaktní kolový nakladač Cat® 906H
 •  rýpadlo-nakladač Cat® 432 F2
 •  minirýpadlo Cat® 308D CR SB

Soboty patří Klubu posádek Cat (KPC)


Společnost Zeppelin CZ myslí také na věrné fanoušky strojů a techniky Cat, sdružených v zájmovém sdružení Klub posádek Cat. V rámci roadshow je pro ně a jejich rodinné příslušníky připraveno každou sobotu (20. a 27. 5.) tradiční soutěžní klání, ve kterém změří své síly v několika disciplínách na strojích Cat.  Vítězové soutěží se mohou těšit na zajímavé a hodnotné ceny.

Ostatní informace


Cat® TATRA Roadshow 2017 je určena pro veřejnost, nutná je registrace účastníků na www.roadshow.zeppelin.cz

Během akce je zajištěno občerstvení. K dispozici jsou mobilní toalety. Pořizování fotografií a natáčení videí je účastníkům povoleno. Možnost vyzkoušet si vystavený stroj je pouze pro držitele strojnického průkazu, po zaregistrování a v doprovodu příslušného zástupce Zeppelin CZ / TATRA TRUCKS.

Harmonogram akcí


 Cat® TATRA Roadshow 2017

 11. 5. 2017Poddunajské Biskupce (Slovensko) – pískovna firmy
 18. – 19. 5. 2017Hrušovany u Brna (Jihomoravský kraj) – pískovna firmy Moravia-Tech (GPS souřadnice: GPS: 49.042776, 16.569690)
 25. – 26. 5. 2017Ledčice (Středočeský kraj) – pískovna firmy Kámen Zbraslav (GPS: 50.3423358N, 14.2755122E)


 Soutěže Klubu posádek Cat:

 20. 5. 2017 – Hrušovany u Brna (Jihomoravský kraj) - pískovna firmy Moravia-Tech (GPS souřadnice: GPS: 49.042776, 16.569690)
 27. 5. 2017 -  Ledčice (Středočeský kraj) – pískovna firmy Kámen Zbraslav (GPS: 50.3423358N, 14.2755122E)

Více informací o Cat® TATRA Roadshow 2017 vám rádi podají zaměstnanci marketingového oddělení společnosti Zeppelin CZ (viz – kontakty níže), nebo je najdete na stránkách  www.zeppelin.cz

 

Tisk